You are currently viewing Kiedy inwestować w waluty
Kiedy inwestować w waluty
  • Post category:blog

Kursy walut zmieniają się nieustannie i w odpowiednim okresie trzymając pewną kwotę w walucie obcej można odnieść zysk. Nie potrzeba dużego nakładu czasu, aby uzyskać podstawową wiedzę o inwestycji walutowej. Polski złoty w ostatnich latach przeważnie tracił na wartości względem dolara i walut z Zachodniej Europy: euro, funta, franka. Tak więc oszczędności sprzed kilku lat ulokowane w innej walucie mogły przynieść pewien zysk. W dobie inflacji wiele osób trzyma swoje oszczędności w innych walutach.

Na czym polega inwestycja w waluty? 

Inwestycja w waluty polega na kupowaniu waluty, gdy jest tania i sprzedawanie jej, gdy jest droga. Zarobek można osiągnąć dlatego, że wartości walut wciąż się zmieniają. Ile można zarobić na inwestycji w waluty? W ostatnim czasie kursy walut mocno wzrosły. Jako przykład można porównać najniższe tegoroczne kursy USD i CHF z ich dotychczas w tym roku najwyższymi.

Kiedy inwestować w waluty?

Inwestować w waluty można zawsze – siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. W kantorze można zawrzeć transakcję, gdy tylko kurs jest odpowiedni dla klienta. Z perspektywy inwestycji walutowej należy wybrać odpowiedni moment na wymianę. Warto być wciąż na bieżąco z kursami walut. Odpowiednią chwilą na kupno waluty jest sytuacja, gdy jest ona tania i zaczyna drożeć lub spodziewamy się jej podrożenia. Gdy natomiast waluta jest droga i zaczyna tanieć, jest to sygnał do sprzedaży waluty.

W jakie waluty inwestować w 2023 roku? 

W 2022 najwięcej zarobić pozwolił: frank szwajcarski i dolar amerykański. Waluty te odnotowały spory wzrost swojej wartości – tak duża zmiana kursu nie zaszła w przypadku innych walut. Z kolei w minionych latach kurs koron szwedzkich i norweskich spadł, a wartość korony duńskiej wzrasta nieznacznie.  W co inwestować w 2023 roku? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie.